Makijaż Biznesowy

 Kluczowym elementem biznesowego dress code’u jest odpowiedni makijaż. Istotne jest, aby był delikatny i starannie wykonany. Wielu osobom wydaje się, że to bardzo prosty makijaż, a tak naprawdę wymaga precyzji i pochylenia się nad wykonaniem. Dla wizażysty to sprawdzian umiejętności. Makijaż biznesowy cechuje się naturalnością, czystością a uroda jest podkreślona w bardzo subtelny sposób. Podsumowując – podstawą jest umiar i najwyższa jakość kosmetyków.
 

 Makijaż biznesowy nie może odwracać uwagi rozmówcy od tematu, który jest w danym momencie poruszany. Dlatego też wyklucza się mocny, przerysowany makeup czy intensywnie podkreślone usta, ale też nie jest wskazany totalny brak makijażu. Musimy wyglądać elegancko i profesjonalnie. Podstawa to umiejętne dobranie podkładu, korektorów i pudru, które nadadzą efekt świeżości. Musi to być maksymalnie naturalny makijaż. Należy wykluczyć kosmetyki marek scenicznych i teatralnych. Rozmówca od razu zwróci uwagę, jeżeli na naszej twarzy znajdzie się gruba warstwa „maski”, która nie zachęca do podjęcia współpracy z taką osobą. Naturalność i elegancja jest elementem stylu, klasy i jednocześnie zaufania i podświadomie przypisujemy takiej osobie pozytywne cechy. Jeżeli mamy niedoskonałości na twarzy to należy je ukryć korektorem a podkład powinien mieć maksymalnie średni stopień krycia. Osoby z cerą tłustą zmuszone są do używania pudrów matujących, natomiast pozostałym polecam pudry z delikatnym efektem glow aby rozświetlić twarz. Promienna i świetlista twarz od razu pozytywnie przyciąga naszą uwagę.

Oczy malujemy w odcieniach beżu, brązu czy różu. Unikamy mocnych, intensywnych kolorów. Róż czy bronzer na policzkach ma sprawiać wrażenie naturalnego kolorytu skóry.

Temat rozświetlaczy w makijażu biznesowym? Minimalizm! Dopuszczalne jest lekkie świecenie na powiece czy policzku, ale na pewno odradzam używania bardzo połyskujących, brokatowych cieni do powiek czy mocno napigmentowanych rozświetlaczy na policzkach. Duża ilość pyłków czy brokat nie służy biznesowemu profesjonalizmowi. 

 Pamiętajmy także, że makijaż biznesowy wykonujemy najczęściej w godzinach porannych i musi on utrzymać się cały dzień. Niezbędne są kosmetyki najwyższej jakości, które cechują się trwałością a przecież nie mamy czasu w ciągu dnia na jakiekolwiek poprawki. Należy zadbać o to, aby po całym dniu makijaż był nieskazitelny i pozwolił nam na ewentualne popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi

 Ponownie przestrzegam przed używaniem silikonowych baz pod makijaż, które uniemożliwiają skórze oddychanie w ciągu dnia. Takie bazy generują wiele problemów skórnych, które mogą się pojawić w przyszłości. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedni krem, dobrany do cery i przede wszystkim pielęgnacja naszej skóry po demakijażu.

Polecane produkty:

Dodaj komentarz