Makijaż wieczorowy

  Makijaż wieczorowy, nie zawsze musi być mocny i wyrazisty mimo, że tak zazwyczaj nam się kojarzy. W makijażu tego typu, najważniejsze jest, aby całość prezentowała się perfekcyjnie w sztucznym świetle. Upiększenie twarzy musi być dopasowane do okazji, stylizacji i fryzury, tak aby wszystkie te elementy tworzyły spójną całość.  Jeżeli pragniemy mocno podkreślić oko, to musimy pamiętać, aby usta potraktować delikatniej. Chodzi o zachowanie pewnej równowagi. Makijaż wzorowany na stylizacjach z kultowego serialu p.t. „Dynastia”, popularnego w latach 90’, nie zawsze prezentuje się dobrze współcześnie. Mocno podkreślone oczy, usta i policzki zostawmy już tylko na kadrach z tego serialu. Same kierujmy się zasadami równowagi.

Klasyką makijażu wieczorowego jest smoky eyses, czyli makijaż oka w odcieniach czerni i brązu. W tym typie makijażu, oko ma wyglądać jak przydymione węglem i mocno oprawione czernią.

Dla kobiet uwielbiających mocny akcent na ustach zawsze sprawdzi się ponadczasowa czerwień. Ten kolor na ustach i paznokciach jest niezwykle zmysłowy, kobiecy i seksowny.

  Aktualnie modne jest zaakcentowanie oczu żywym kolorem, na górnej lub dolnej powiece. Biorąc pod uwagę kolorowy akcent w makijażu musimy pamiętać o mocnej oprawie oka czernią. Do tego celu najlepiej zastosować kreskę zrobioną eyelinerem, czerń na linii wodnej oka lub sztuczne rzęsy. Aby makijaż wieczorowy był spójny z całą naszą stylizacją musimy pamiętać o pewnych zasadach. Jeżeli wybieramy mocno kolorowe lub wzorzyste ubranie, to unikamy kolorów w makijażu oczu. Natomiast akcenty kolorystyczne w makijażu najlepiej sprawdzają się w parze z jednolitymi kreacjami.  Mocne glow, czyli połyskujący makijaż, a także makijaż z efektem „na mokro”, świetnie sprawdza się właśnie jako makijaż wieczorowy. Dodatkowo, jest to teraz bardzo modny look.